Протидія булінгу
У період з 24.09 по 06. 10 у Новобиківському ЗЗСО I-III ступенів практичний психолог та соціальний педагог проводила просвітницько-профілактичні заходи з даної проблеми булінгу.
Булінг (цькування) - це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному чи сексуальному знущанні, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що здійснюються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному чи фізичному здоров'ю потерпілого.
Виділяють наступні види булінгу:
1.Фізичний булінг - це систематичні штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, нанесення тілесних ушкоджень тощо.
2.Психологічний булінг - це систематичні принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, насмішки, маніпуляція, шантаж тощо.
3.Економічний булінг - систематичне пошкодження чи знищення чужого одягу, особистих речей, вимагання грошей, змушування до жебракування тощо.
4.Сексуальний булінг - це систематичні дотики до частин тіла, згвалтування, розбещення тощо.
5.Кібербулінг - це систематичні погрози, обзивання, шантаж тощо в соціальних мережах.
За здійснення булінгу, відповідно до Кодексу України про адміністративні порушення (стаття 173-4), існує покарання у вигляді накладання штрафу у розмірі від п'ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.
Слід пам'ятати, що доки дитина малолітня, то порання за неї будуть нести батьки або опікуни.